DÜNYA

Haberler DÜNYA ABD ASKERLERİ SİNCAR DAĞINA KONUŞLANDI İDDİASI

ABD ASKERLERİ SİNCAR DAĞINA KONUŞLANDI İDDİASI

2018-06-04 17:12:31 / Son Güncelleme : 2018-06-04 17:12:31
ABD ASKERLERİ SİNCAR DAĞINA KONUŞLANDI İDDİASI
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
ABD ordusuna bağlı bir grup askerin Musul'un Sincar Dağı'na konuşlandığı ve bu adımla Washington yönetiminin Irak-Suriye sınırını kendi kontrolü altına almayı amaçladığı dile getirildi.

Irak'ta Musul'un da bağlı olduğu Ninova vilayetindeki Arap Aşiretleri Sözcüsü Mezahim Ahmed el-Huveyt, ABD ordusuna bağlı yaklaşık 150 askerin 20 adet zırhlı personel taşıyıcı araçlarla Musul kentine bağlı Sincar ilçesinde konuşlandığını belirtti.

Huveyt,yaptığı açıklamada, ABD'nin Musul'un kuzeybatısındaki stratejik konuma sahip Sincar Dağı'na asker konuşlandırmak suretiyle Irak-Suriye sınırını kendi kontrolü altına almayı amaçladığını söyledi.

Irak-Suriye sınırındaki bölgelerde yaşayan Arap aşiretleriyle yaptığı görüşmelerde Sincar Dağı'nda bir grup ABD'li asker konuşlandığı bilgisine ulaştığını aktaran Huveyt, "Yaklaşık 150 ABD askeri ve 20 adet zırhlı araç Sincar'da konuşlandı. Bu, Haşdi Şabi unsurları için çok sürpriz oldu ancak PKK/YBŞ'yi (Şengal Savunma Birlikleri) pek rahatsız etmediğini görüyoruz." şeklinde konuştu.

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5