EKONOMİ

Haberler EKONOMİ ''YERLİ OTOMOBİLDEN TÜM BÖLGELER YARARLANACAK''

''YERLİ OTOMOBİLDEN TÜM BÖLGELER YARARLANACAK''

2018-06-04 18:38:26 / Son Güncelleme : 2018-06-04 18:38:26
''YERLİ OTOMOBİLDEN TÜM BÖLGELER YARARLANACAK''
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Yerli otomobilin belirli parçalarını ülkenin dört bir yanına dağıtıp, oralarda üretimini sağlayıp birbirine eklemlenmiş bir değer halkası oluşturacağız." diye konuştu.

Görevine yeni seçilen Kaman Ticaret Odası Başkanı Yakup Eğri'ye "hayırlı olsun" ziyaretinde bulunduktan sonra yerli otomobil ile ilgili soruları cevaplandıran Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, kendisini, bu işi yapacak kişileri bulmakla görevlendirdiğini hatırlattı.

TOBB Genel Kurulu'nda kendilerine verilen bu görevle harekete geçtiklerini belirten Hisarcıklıoğlu, şunları söyledi:

"Cumhurbaşkanımız, bir yıl önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin Genel Kurulu sırasında, 'Ben 7 senedir bu iş için babayiğit arıyorum, bulamadım. Sen bulacaksın' dedi ve biz de bu işe talip olduk. Sonunda Türkiye’nin ilk defa yerli ve milli otomobilini üretmek için 5 babayiğit bir araya geldi. Onlar da bu işte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin de ortak olmasını istediler. Küçük bir hisse ile biz de ortak olacağız. Bu otomobil yüzde 100 elektrikli olacak ve son teknolojiye uygun olarak üretilecek. Dünyada dönüşen teknolojide artık fosil yakıt kullanılmıyor. Yani biz de buna uygun olarak dünyadaki trende göre elektrik enerjisine uygun bir otomobil üreteceğiz. Dünyada yeni bir trend bu. Bu teknoloji ile Türkiye, dünya ile aynı trendde yarışa girmiş olacak."

Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Google Plus'de Paylaş
İLGİNİ ÇEKEBİLİR
1 2 3 4 5